Mermer Çeşitleri

Mermer Çeşitleri ve cinsleri Sayfamız Tüm Mermer Modellerini ve Renklerini Sizlere sunmaktadır. Kataloğumuza ulaşmak için aşağıdaki ürünlere göz atabilirsiniz. Fiyat ve diğer teknik özellik ve detaylı bilgiler İçin lütfen ürün detaylarını tıklayınız.

Mermerler çok eski yıllardan bugüne varlığını sürdürebilmiş yegane yapı malzemeleri içinde yerini korumaktadır. Bunda bu malzemenin sağlamlığı, şıklığı ve zarafetinin bütünüyle etkin olduğunu söyleyebiliriz. Çok eski devirlerden kalan yapıların kalıntılarının mermer olduğu, gözlerden kaçmayan bir detaydır. Mesela, dünyanın yedi harikasından birisi olan Artemis Tapınağı bütünüyle mermerden inşa edilmiştir.

Oldukça eski bir tarihi bulunan ürünün aynı biçim de oldukça fazla çeşidi bulunur. Senelerin vermiş olduğu deneyim ile insanlar, bu malzemeyi şekilden şekle sokmuş değişik tekniklerle onu işleyerek farklı modeller, biçimler ve yüzey görünümleri elde etmiştir.

Doğal taşların pek çoğu mermer ismini alır, bunlar arasında, oniks ve traverten olarak bildiğimiz taşlar da bulunmaktadır.

Hakiki Mermer Türkiye’de Nerede Çıkarılır?

Türkiye doğal taş cenneti sayılan bir ülkedir. Neredeyse hemen her ilde mermer türü doğal kayaçlar çıkarılmaktadır. Fakat hakiki mermer Ülkemizde özellikle Marmara bölgesi ve Afyon bölgelerinde yoğun olarak çıkarılmaktadır.

Mermer Çeşitleri İle ilgili Son Notlar

Mermer çeşitleri ve isimleri her ne kadar değişik olsa da, kalitesi, kullanım kolaylığı, dayanıklılığı hemen hemen aynıdır. Bu nedenle her türü, kullanışlı ve uzun ömürlü malzemelerdendir. Parlatılabilir olma özelliği sayesinde üstünden kaç yıl geçerse geçsin rengini ve desenini ilk günkü haline kavuşturulabilmesi olabilir.

Hangi Mermer Sizler için uygundur?

Mermerler Kullanım alanlarına göre uygunluk seçimi yer almaktadır. Pek çok mermer zemin ve döşemede kullanılmaktadır.

Tezgah Mermer için Mermerin bu alanda uygun olup olmadığına dair analiz belgelerine bakılarak karar verilir. Her renk ve model Tezgahlarda Kullanılmayabilir. Bunun yerine granit çeşitleri sayfamıza göz atabilirsiniz.

Mermer çeşitlerine göre değişmektedir. Mermerler uzun senelerden beri kamu binaları, ibadethaneler, saraylar, havuz ve çeşitli dekorasyonlarda kullanılan önemli bir yapı malzemesidir. Mermerin hem dayanıklı olması, hem de kişi sağlığına hasar verecek bir kimyasal bileşiminin olmaması, mermerin yaygınlaşmasını sağlamıştır. İşletmemiz kaliteli ve en iyi model mermerlerle müşterilerine hizmet vermektedir.

Mermer çeşitlerinden söz edecek olursak; Supren, Marmara beyazı, Kaplan postu, Elazığ vişne, Bursa beji, Ege kahvesi, Bilecik Beji gibi çeşitler en fazla tercih edilen çeşitler arasındadır. Mermer çeşitleri içerisinde kalite ve dayanıklılık farkı bulunmaktadır. Firmamız yılların verdiği tecrübeyle mermerleri estetik tasarımlarla bir araya getirerek siz önemli sizlere kaliteli hizmet sunuyor.