Muğla Mermeri

Muğla Mermeri Son yıllarda beyaz mermer grupları tüm dünya da ön plana çıkmaktadır. Beyaz tonlarının damarsız seleksiyonları büyük projelerde yüksek metraj kendilerine yer bulabilmektedir. Türkiye’nin pekçok bölgesinde damarlı ve d amarsız beyaz mermer ocakları bulunmaktadır. Muğla Beyaz Mermer seleksiyonu Muğla ili çevresinde ki mermer ocaklarından çıkarılmakta ve içerisine az miktarda da olsa gri dumansı damarlar girmektedir. Gri damarların yoğun olduğu seleksiyonlar düşük fiyatlardan alıcı bulmaktadır.

Beyaz mermerin genel kullanıl alanları; Geniş alan yer döşeme, duvar kaplama, dış cephe kaplama ve ev içi butik tercih alanlarıdır. Muğla mermeri ocaklarında yaklaşık %10 oranında bembeyaz damarsız seleksiyon çıkarılmaktadır. Bu beyaz seleksiyon çoğunlukla yurtdışına ihracat olarak satılmakta ve oradaki projelerde değerlendirilmektedir. İş merkezi, Otel ve Villa gibi değeri yüksek olan projelerde beyaz yoğunluğu fazla olan beyaz mermer seleksiyonu kullanılmaktadır. Damarlı olan seleksiyonlarda ise uygulama anında damar takibine dikkat edilmesi gerekmektedir. Yüksek metraj beyaz mermer uygulama projelerinde mermer tedariği yapılacak ocağın iyi seçilmesi ve proje boyunca tek ocaktan mermer alınması önemli bir konudur. Değişik beyaz mermer ocaklarından aynı adlı mermer alınsa dahi beyazlıkları içinde ton farkı olmaktadır.

Muğla civarında fabrikalarda işlenen Muğla Beyaz Mermer seleksiyonlarının fabrikalarda oluşan kırık parçaları patlatma fabrikalarında değerlendirmek üzere satılmaktadır. Patlatma piyasası bu kırık parçaları alarak tekrar daha küçük ebatlı malzeme haline getirerek kullanılabilir hale getirmektedir. Özellikle dış cephe kaplama uygulama alanlarında kullanılan muğla beyaz patlatma mermer muğla civarında çıkarılan beyaz mermerden yapılmaktadır. Projeleriniz için patlatma ürünlerinin yanında özel tasarım mozaik desenleri de üretilebilmektedir. Mimar yada tasarımcılarınız tarafından sadece sizin projeniz için çizilmiş özel tasarımlar fabrikamızda hayata geçirilmektedir.

Fabrikamıza blok olarak getirilen mermer işlenerek 2 cm cilalı plaka yada özel ebatlı cilalı mermer haline getirilerek stoklanmaktadır. Üretim aşamasından evvel anlaşılan projeler için üretim esnasında gereken kalite kontrolü yapılmakta ve kalitesi düşük olan plakalar ihracat malzemeleri arasından çıkarılmaktadır. Az miktarda ihtiyacınız olan muğla beyaz mermeri için fabrikamızda o an bulunmakta olan seleksiyonlardan sizlere yardımcı olmaktayız. Projeler için fiyat/performans olarak en etkin olan ebat 2x60x60 cm olmaktadır. Bu ebatın üstüne çıkan durumlarda ise fire oranı oldukça fazla olduğundan dolayı fiyatlar artış göstermektedir. Dış cephe kaplama muğla mermeri için tavsiyemiz 3x40x80 cm ölçüleri olmaktadır. Dış cephe de geniş yüzey alanına sahip beyaz mermer daha iyi bir görünüm sağlamaktadır.

Muğla Beyaz Mermer tüm dünya da “Bianco Ibiza Marble” olarak ta tanınmaktadır. Beyaz yoğunluklu mermer grupları özellikle Arap ülkelerinde, Türkmenistan da ve Amerika da daha fazla istek görmektedir. Karayolu ile gönderilemeyecek olana ülkelere İzmir limanı üzerinden deniz yolu ile ihracat yapmaktayız. Muğla beyaz mermeri çoğunlukla 2 cm cilalı plaka olarak dış piyasaya sunuyoruz. Ebatlı üretim talep edilmesi durumunda fabrikamızda İtalya makinaları ile işleme ve kesim yapmaktayız. Projelerinizde ihtiyacınız olacak beyaz mermer grupları için bizimle iletişime geçerek teknik bilgi ve mermer tedariği ile ilgili yardım alabilirsiniz. Dünyanın birçok ülkesine ihracat yapmakta ve kaliteli üretim konusuna dikkat ederek projelerinize yardımcı olmaktayız.

BEYAZ MUĞLA MERMERİ

Beyaz mermer gruplarında fiyatlama seleksiyona ve mermerin kalitesine göre yapılmaktadır. 1.derslik muğla beyaz mermer seleksiyonları az damarlı olması durumunda vasat 30-32 $/m² civarında satışa sunulmaktadır. İhracat kalitesinde olan bu mermer seleksiyonları butik projelerde ve değeri yüksek olan yapı projelerinde kullanılmaktadır. Kalite olarak 1. ve 2.derslik arasında bulunmakta olan gri damarları biraz daha çok olan seleksiyonlar ise 25 $/m² civarında satılmaktadır.

2.derslik muğla mermeri ücretleri ise 22 $/m² civarında kendisine alıcı bulmaktadır. Kalitesi düşük olan beyaz mermer seleksiyonları daha çok yüzey işlemi olarak honlama veya çekiçleme yapılarak yüzeylerinde ki gri damarlar yok edilmektedir. Cilalı yüzey işlemi mermerin içerisinde ki bütün dokuyu ön plana çıkarmaktadır ama diğer yüzey işlemleri yüzeyde bulunan leke ve damarların görüntüsünü azaltmaktadır. Projelerinizde tercih edebileceğiniz damarlı/damarsız bütün seleksiyonları talebe göre üretim hattımızda hazırlamaktayız.

MUĞLA BEYAZ MERMER SATIŞ

Beyaz mermer satışlarımız fabrikamızdan cilalı ürün olarak yapılmaktadır. Yurt dışı projeleriniz için İzmir limanından konteynır bazında ürünlerimizi sizlere ulaştırmaktayız. Yurtiçi yada yurt dışı bütün projelerde yapmış olduğumuz üretimlerimiz seleksiyon kontrolünden geçirilerek kalite durumuna göre sınıflandırılmaktadır. Yapılan sınıflandırılma durumuna göre fiyatlarımız belirlenmekte ve muğla beyaz mermeri projelerinize sunulmaktadır.

Yüksek metraj projeleriniz dahil yapacağınız bütün projelerinizde uygun fiyatlı beyaz mermer kullanımı genel maliyetlerinizi düşürmekte ve projenin kalitesini artırmaktadır. Tüm mermer ihtiyaçlarınızda bizimle iletişime geçin lütfen.